La doar 4 zile dupa victoria [fm story by dasca]

La doar 4 zile dupa victoria laudata in fata Cesenei vom da piept cu Lecce, in deplasare. Adversara noastra se afla intr-o situatie similara cu a noastra, venind dupa un sezon dezamagitor in care au terminat pe 9 in Serie B si isi doresc enorm sa revina in Serie A. Va fi un meci extrem de dificil, mai ales ca jucam pe terenul lor. Pana acum au disputat o singura partida in Serie B, 1-1 pe terenul Bresciei. Lecce a inceput partida cu urmatori jucatori: Benussi – Cottafava, Diamoutene, Fabiano, Franchini – Zanchetta, Boudianski, Ardito, Valdes – Tiribocchi, Konan. Am incercat sa ripostez cu: Antonioli – Lavecchia, Moras, Castellini, Bonetto – Semedo, Carrus, Mingazzini, Valiani – Marazzina, Adailton.Rezerve: Ascani, Albertazzi, Terzi, Amoroso, Bombardini, Di Gennaro, Bucchi.

Gazdele ne-au supus la presiune inca din primul minut si era clar ca cea mai buna arma va fi contraatacul. Pe contraatac reusim sa ne creeam o ocazie uriasa dar Adailton rateaza de doua ori in aceeasi faza. La un atac rapid Lecce ne da lovitura, Konan preia usor de langa Moras si il executa pe Antonioli cu un sut superb in coltul lung. In minutul 34 Zanchetta reia in poarta lui Antonioli, dupa un corner executat excelent de Valdes. 2-0 la pauza nu ne ajunge. Il scot pe Semedo, mana moarta in prima repriza, si in locul sau intra Di Gennaro. Mutarea se dovedeste inspirata, tanarul mijlocas face o cursa nebuna pe dreapta si centreaza perfect pentru Marazzina care nu iarta si reduce din diferenta. Finalul partidei ne gaseste in atac insa nu reusim sa egalam asa ca gazdele se bucura de victorie. Lecce-Bologna 2-1