Etapa a 8-a FM story [by dasca]

In acest meci din etapa a 8-a am pornit doar cu gandul la victorie. Frosinone era prima echipa de zona retrogradarii pe care o intalneam si speram sa nu ne incurcam.

Bologna: Antonioli – Lavecchia, Moras, Castellini, Bonetto – Semedo, Carrus, Mingazzini, Valiani – Bucchi, Adailton.
Frosinone: Sicignano – Cannarsa, Polenghi, Barbosa – Lodi, Amerini, D’Antoni, Biso, Lucenti – Evacuo, Martini.

Incepem meciul in forta. Oaspetii nu reusesc sa aiba nici o ocazie iar noi ratam extraordinar. Pe rand Adailton, Mingazzini, Valiani si Semedo nu gasesc spatiul portii. In minutul 37 Moras sparge ghinionul si inscrie cu capul dupa un corner. Am intrat cu 1-0 la pauza. Repriza a doua debuteaza la fel ca si prima cu echipa noastra presand. Minutul 58 aduce o modificare pe tabela, Semedo patrunde pe dreapta centreaza iar Mingazzini venit din spate zguduie plasa…