Cupa Mos Craciun Timisoara – partea a doua

Am revenit cu ceva detalii despre Cupa Mos Craciun Timisoara. Colegul meu Peter Bahuczki a scris un mic review al competitiei, asa cum s-a prezentat pana acum. Textul de mai jos impreuna cu tabela de rezultate ii apartin in intregime lui Peter Bahuczki :

============================================

Sambata 1.12.2007 a debutat Cupa Mos Craciun cu incepere de la ora 14 si s-au disputat 3 meciuri din turul preliminar.

A fost o zi cu 15 goluri marcate si multe faze spectaculoase.

A doua zi a preliminarilor a inceput la ora 9 si au fost programate 16 partide.

In cele mai multe partide valoarea echipelor a fost apropiata, motiv pentru care in trei meciuri desemnarea cistigatorilor s-a aflat dupa lovituri de departajare.

Un meci spectaculos s-a desfasurat intre echipele FZ Steaua si Draxlmaier in care s-au marcat 6 goluri unul mai spectaculos decit altul si la finalul caruia tabela arata scorul de 4-2 in favoarea echipei Draxlmaier condusa de pe banca de Horia Radulescu.

Turul I va debuta in data de 8.12.2007 de la ora 9 si se va incheia la ora 19, pe toata durata zilei urmand sa se desfasoare un numar de 20 de meciuri.

     
 TUR PRELIMINAR   
     
NR.JOCULDATAORASCORUL
1LEII GREI-BONDARII01.12.2007142 – 4
2CAVALERII – UMT 77-8001.12.2007141 – 2
3FZ STEAUA – PRAZILIENII01.12.2007155 – 1
     
NR.JOCULDATAORASCORUL
1TEAM LIBRIS – VENUS02.12.200790 – 3
2WHITE SOCKS – BONDARII02.12.200893 – 2
3STRANIERII – AGAPE02.12.2009104 – 2
4PRO TEHNIC – LIVERPOOL02.12.2010101 – 8
5GIARMATA – HUSENI02.12.2011113 – 5
6AS GAZ DUMBRAVITA – GREG MOBILA02.12.2012112 – 3
7FC STIINTA – U TIBISCUS02.12.2013123 – 0
8FZ STEAUA – DRAXLMAIER02.12.2014122 – 4
9FEVER – N & F02.12.2015133 – 2
10INTEGRA – LA LA LAND02.12.2016133 – 0
11CONCORDIA D2 – NATIONAL 200602.12.2017144 – 2
12LASTING – SEL TIM 14802.12.2018140 – 3
13NO NAME – BLACK PANTERS02.12.2019153 – 0
14FC COBRA – UMT 78-8002.12.2020157 – 5
15PIEZACIOSII – FC UNICII02.12.2021164 – 3
16ATHLETIC – AKTUAL BOY’S02.12.2022160 – 4
     
     
     
 TURUL I   
     
NR.JOCULDATAORASCORUL
1VENUS – CONCORDIA D208.12.20079 
2FEVER – HUSENII08.12.20089 
3RED CAFÉ – FC COBRA08.12.200910 
4PRO TAXI – VANZATORII08.12.201010 
5LIVERPOOL – HIPERION IPA08.12.201111 
6AKTUAL BOY’S – CABRIGII08.12.201211 
7GLISSANDO 2 – GREG MOBILA08.12.201312 
8DREAM TEAM – INTEGRA08.12.201412 
9SEL TIM 148 – STRANIERII08.12.201513 
10METROPOLITAN – DRACULA08.12.201613 
11ROHO CONSTRUCT – HATTRICK08.12.201714 
12BANATUL – SPIRAL08.12.201814 
13FC STIINTA – NO NAME08.12.201915 
14INTER MAC – INTESA08.12.202015 
15SZEK WIK – PIRZACIOSII08.12.202116 
16WHITE SOCKS – BANATENII08.12.202216 
17CASAO – POLI 200208.12.202317 
18DRAXLMAIER – FAN TAXI08.12.202417 
19NESTLE – VULTURII08.12.202518 
20VIP – METRO BANAT08.12.202618 

=======================================

Cam atat despre etapa aceasta a competitiei. Voi reveni cu detalii despre aceasta competitie din Timisoara de fiecare data cand voi afla ceva nou.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *